Print

Çlirohet Flamurtari, por Vllaznia zhytet në krizë

Written by webmaster on . Posted in Futboll

Flamurtari arrin fitoren e parë këtë sezon, duke i shkaktuar njëkohësisht Vllaznisë edhe humbjen e katërt në këtë sezon futbollistik. Për skuadrën e trajnerit Levi kanë ardhur tre pikët e para, në një ndeshje ku 45 minutat e dyta janë luajtur mes rrebeshit të fortë, por që nuk ka penguar vlonjatët të ngjiten tashmë në kuotën e katër pikëve. Një fitore edhe morali për Flamurtarin, që tashmë mendon për takimet e radhës, ndërsa pozita e Vllaznisë vijon e rëndohet edhe më shumë pas javës së katërt.

PJESA E PARË – Nis me vlonjatët në sulm, që hedhin menjëherë vështrimin nga gjysmë fusha e Vllaznisë, por pas një gjuajtje me kokë të Tskhadadze, janë shkodranët që rrezikojnë me Shtubinën. Pas këtij momenti Flamurtari merr frenat e lojës në dorë dhe kërkon të realizojë sa më shpejt.

Print

Flamurtari afron kroatin Ivan Fustar

Written by webmaster on . Posted in Futboll

Flamurtari bën “goditjen” e radhës në merkato. Ditën e djeshme, drejtuesit e klubit vlonjat kanë gjetur akordin përfundimtar me mbrojtësin Ivan Fustar. 25-vjeçari me kombësi kroate ka qenë pasditen e djeshme në ambientet e klubit të Flamurtarit ku ka firmosur kontratën e tij me skuadrën e re. Ish-futbollisti i Slaven Belupos ka qenë një preferencë e trajnerit Stanislav Levit. Numri 1 i stolit të skuadrës vlonjate, i bindur në aftësitë e kroatit, duket se e ka programuar atë si partnerin e Debatik Currit në qendër të mbrojtjes. Me ardhjen e Ivan Fustar, Flamurtari tashmë duket se ka zgjidhur përfundimisht qendrën e repartit të prapavijës.

Print

Popkhadze dhe Greca zyrtarisht te Flamurtari

Written by webmaster on . Posted in Futboll

Bedri Greca dhe Giorgi Popkhadze janë zyrtarisht lojtar të Flamurtarit. Paraditen e djeshme dy futbollistët kanë nënshkruar kontratën me klubin edhe pse akordi ishte arritur prej kohësh. Giorgi Popkhadze është mbrojtës i majtë që luan me skuadrën Kombëtare të Gjeorgjisë, ndërsa vjen në Vlorë nga kampionati polak, ku është aktivizuar me skuadrën Jagillonia Bialystok,ndërsa njihet mjaft mirë nga trajneri aktual i Flamurtarit Stanislav Levi. Madje ka qenë vetë kreu i pankinës vlonjate që e ka kërkuar futbollistin ta ketë në përbërje të ekipit që ai do të drejtojë.

Print

Flamurtari zyrtarizon Currin, Miliev s’e pranon provën!

Written by webmaster on . Posted in Futboll

Çdo gjë sipas parashikimeve në lidhje me mbrojtësin Debatik Curri, i cili dje është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Flamurtarit. Lojtari kosovar e kishte arritur kohë më parë akordin me vlonjatët, por gjithçka ka formë zyrtare dje, ndërsa sot mbrojtësi me përvojë pritet të dalë në stërvitje me skuadrën e re, duke u vënë nën urdhrat e trajnerit Stanislav Levi. Curri, sipas drejtuesve të Flamurtarit, ka firmosur një kontratë njëvjeçare, me të drejtën e rinovimit edhe për një sezon tjetër. Vlonjatët zyrtarizojnë kështu titullarin e parë të qendrës së mbrojtjes, që kishte mbetur bosh, pas largimit të lojtarëve të sezonit të kaluar të këtij reparti.

Print

Flamurtari pozitiv, bind çeku Trap

Written by webmaster on . Posted in Futboll

Flamurtari – Oriku   3-0  

Shënues: Bregu 30’, Buval 35’, A.Shehaj 52’

 

Flamurtari: Lika, Idrizaj, Kuqi, Zeqaj, Gjinaj, Trap, Telushi, Maxhuni, Lena, Bregu, Buval. Trajner: S.Levi. (U aktivizuan edhe Xhelilaj, Llambro, Boraku, Aliaj, Qejvani, Shehaj, Murataj, Çabraja, Ramadani e Bocaj).

Oriku: Hasani, Hoxha, Dhimitriu, Gjipali, Çaushaj, Gjondeda, Xhuveli, Azizaj, Kongjoni, Capoj, Nurçe. Trajner: A.Haxhiaj. (U aktivizuan edhe Këllçiu, Troka, Blushi e Kapo).

Gjyqtarë: K.Kola, R.Malaj, M.Llukmani